AFD58-14-15PY-6140
Mfr.Part #
AFD58-14-15PY-6140
Description
CONN RCPT HSNG MALE 15POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Fastening Type :
Bayonet
Number of Contacts :
15
Number of Positions :
15
Gender :
FEMALE
Connector Type :
Crimp, Receptacle
Crimp, Receptacle 15 Positions Bulk Bayonet
AFD58-14-15PY-6140 Overview
AFD58-14-15PY-6140 Features
AFD58-14-15PY-6140 Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD58-14-15PY-6140 Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT