AFD57-24-19PY-6116
Mfr.Part #
AFD57-24-19PY-6116
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
AFD57-24-19PY-6116
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Product Type :
Circular MIL Spec Connector
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Subcategory :
Circular Connectors
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Product Category :
Circular MIL Spec Connector
Current - Supply (Max) :
10mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 10 months ago)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Number of Positions :
19
Package :
Bulk
Current - Supply (Disable) (Max) :
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency :
16 MHz
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±2.5ppm
Operating Supply Voltage :
600 V
Brand :
TE Connectivity / DEUTSCH
TE Connectivity
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3V
Product Status :
Active
Type :
TCXO
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
STC22C
Base Resonator :
Crystal
Function :
Standby (Power Down)
RoHS :
Non-Compliant
Surface Mount 19 Positions