AFD50-24-61SN-LC
Mfr.Part #
AFD50-24-61SN-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 61POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Voltage - Rated :
2.3kV
Current Rating :
7.5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Aluminium
Plating - Body :
Electroless Nickel
Fastening Type :
Bayonet
Connector Type :
Circular, Crimp, Receptacle
Unknown
Datasheets
AFD50-24-61SN-LC
Circular, Crimp, Receptacle Aluminium 61 Positions Bulk Bayonet
AFD50-24-61SN-LC Overview
AFD50-24-61SN-LC Features
AFD50-24-61SN-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD50-24-61SN-LC Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT