AFD50-16-23PY-1A
Mfr.Part #
AFD50-16-23PY-1A
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
AFD50-16-23PY-1A
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
Product Status :
Active
TE Connectivity
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
33.3333 MHz
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Brand :
TE Connectivity / DEUTSCH
Subcategory :
Circular Connectors
Function :
Standby (Power Down)
Frequency Stability :
±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Bulk
Current - Supply (Max) :
2.2mA