AFD50-14-18PY
Mfr.Part #
AFD50-14-18PY
Description
CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
Number of Positions :
18
Orientation :
Y
Color :
Silver
Shell Finish :
Nickel
Flange
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
AFD50-14-18PY
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Nickel Bulk Y Bayonet Lock