AFD50-14-18PX
Mfr.Part #
AFD50-14-18PX
Description
CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP
Color :
Silver
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
18
Orientation :
X
Shell Size - Insert :
Reach Compliance Code :
Unknown
Shell Finish :
Nickel
Current Rating :
7.5A
Plastic
Datasheets
AFD50-14-18PX
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Nickel Bulk X Bayonet Lock