AFD50-14-15PZ-6141
Mfr.Part #
AFD50-14-15PZ-6141
Description
CONN RCPT HSNG MALE 15POS PNL MT
Product Category :
Circular Connector Housings
Published :
Number of Contacts :
15
Gender :
FEMALE
Number of Positions :
15
Connector Type :
Crimp, Receptacle
Fastening Type :
Bayonet
Crimp, Receptacle 15 Positions Bulk Bayonet
AFD50-14-15PZ-6141 Overview
AFD50-14-15PZ-6141 Features
AFD50-14-15PZ-6141 Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD50-14-15PZ-6141 Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT