AFD50-14-15PY-6141
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AFD50-14-15PY-6141
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN RCPT HSNG MALE 15POS PNL MT
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Mount :
Flanges, Panel
Number of Positions :
15
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Fastening Type :
Bayonet
Gender :
FEMALE
Ratings :
Environment Resistant
Published :
Connector Type :
Crimp, Receptacle
Number of Contacts :
15
Crimp, Receptacle 15 Positions Bulk Bayonet
AFD50-14-15PY-6141 Overview
AFD50-14-15PY-6141 Features
AFD50-14-15PY-6141 Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
AFD50-14-15PY-6141 Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT