AF0805FR-075M1L
Mfr.Part #
AF0805FR-075M1L
Description
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
5.1mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
AF0805FR-075M1L
YAGEO AF0805FR-075M1L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 5.1MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C