AF0805FR-0727KL
Mfr.Part #
AF0805FR-0727KL
Description
RES SMD 27K OHM 1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
27kOhm