AF0805FR-07255KL
Mfr.Part #
AF0805FR-07255KL
Description
RES SMD 255K OHM 1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Working Voltage :
150V
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Resistance :
255kOhm