AF0805FR-07221KL
Mfr.Part #
AF0805FR-07221KL
Description
RES SMD 221K OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
221kOhm
Working Voltage :
150V
Thick Film
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AF0805FR-07221KL
YAGEO AF0805FR-07221KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 221kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C