AF0805FR-071M5L
Mfr.Part #
AF0805FR-071M5L
Description
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.5mOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
AF0805FR-071M5L
YAGEO AF0805FR-071M5L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.5MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C