AF0805FR-071K2L
Mfr.Part #
AF0805FR-071K2L
Description
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance :
1.2kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
2
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Series :
AF
Height :
609.6μm
Datasheets
AF0805FR-071K2L
YAGEO AF0805FR-071K2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.2kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C