AF0603JR-0720ML
Mfr.Part #
AF0603JR-0720ML
Description
RES SMD 20M OHM 5% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
20mOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AF0603JR-0720ML
YAGEO AF0603JR-0720ML
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 20MOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C