AF0603FR-07649RL
Mfr.Part #
AF0603FR-07649RL
Description
RES SMD 649 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
Thick Film
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
649Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Working Voltage :
75V
yes
Datasheets
AF0603FR-07649RL
YAGEO AF0603FR-07649RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 649Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C