AF0603FR-07301KL
Mfr.Part #
AF0603FR-07301KL
Description
RES SMD 301K OHM 1% 1/10W 0603
yes
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thick Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
301kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AF0603FR-07301KL
YAGEO AF0603FR-07301KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 301kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C