AF0402FR-073K3L
Mfr.Part #
AF0402FR-073K3L
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/16W 0402
yes
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
3.3kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
AF0402FR-073K3L
YAGEO AF0402FR-073K3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C