AE105E25B19BB
Mfr.Part #
AE105E25B19BB
Description
CONN RCPT FMALE 19POS CRIMP
Orientation :
B
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Material Flammability Rating :
Number of Positions :
19
Datasheets
AE105E25B19BB
Conesys AE105E25B19BB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp - Olive Drab Cadmium B Bayonet Lock
AE105E25B19BB Overview
AE105E25B19BB Features
MIL-DTL-38999 Series I series
AE105E25B19BB Applications
There are a lot of Conesys
AE105E25B19BB Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER