AE105E25B19AC
Mfr.Part #
AE105E25B19AC
Description
CONN RCPT MALE 19POS CRIMP
Stock
14
In Stock :
14
Number of Positions :
19
Shell Size - Insert :
25-19
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Orientation :
C
Datasheets
AE105E25B19AC
Conesys AE105E25B19AC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp - Olive Drab Cadmium C Bayonet Lock
AE105E25B19AC Overview
AE105E25B19AC Features
MIL-DTL-38999 Series I series
AE105E25B19AC Applications
There are a lot of Conesys
AE105E25B19AC Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER