AE105E23B53BA
Mfr.Part #
AE105E23B53BA
Description
CONN RCPT FMALE 53POS CRIMP
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
AE105E23B53BA
Conesys AE105E23B53BA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 53 Positions Crimp - Olive Drab Cadmium A Bayonet Lock
AE105E23B53BA Overview
AE105E23B53BA Features
MIL-DTL-38999 Series I series
AE105E23B53BA Applications
There are a lot of Conesys
AE105E23B53BA Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER