AE105E21B39AA
Mfr.Part #
AE105E21B39AA
Description
CONN RCPT MALE 39POS CRIMP
Stock
22
In Stock :
22
Orientation :
A
Contact Finish - Mating :
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Shell Size - Insert :
21-39
Number of Positions :
39
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
AE105E21B39AA
Conesys AE105E21B39AA
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp - Olive Drab Cadmium A Bayonet Lock
AE105E21B39AA Overview
AE105E21B39AA Features
MIL-DTL-38999 Series I series
AE105E21B39AA Applications
There are a lot of Conesys
AE105E21B39AA Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER