AE105E21B39A
Mfr.Part #
AE105E21B39A
Description
CONN RCPT MALE 39POS CRIMP
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Number of Positions :
39
Orientation :
N (Normal)
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Datasheets
AE105E21B39A
Conesys AE105E21B39A
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 39 Positions Crimp - Olive Drab Cadmium N (Normal) Bayonet Lock
AE105E21B39A Overview
AE105E21B39A Features
MIL-DTL-38999 Series I series
AE105E21B39A Applications
There are a lot of Conesys
AE105E21B39A Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER