AD9218BST-RL80
Mfr.Part #
AD9218BST-RL80
Package / Case
48-LQFP
Description
IC ADC 10BIT DUAL 80MSPS 48LQFP
30
Pbfree Code :
No
Sample and Hold / Track and Hold :
TRACK
Converter Type :
ADC, PROPRIETARY METHOD
Terminal Pitch :
0.5mm
Package / Case :
48-LQFP
Pin Count :
48
Sampling Rate (Per Second) :
80m
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Bits :
10
Height Seated (Max) :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Sampling Rate :
80 MHz
Supply Voltage :
3V
Terminal Position :
QUAD
JESD-30 Code :
S-PQFP-G48
Number of Analog In Channels :
2
Number of A/D Converters :
2
Number of Functions :
1
Length :
7mm
Width :
7mm