AD9057BRS-RL40
Mfr.Part #
AD9057BRS-RL40
Package / Case
20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Width :
5.3mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Inputs :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Sampling Rate (Per Second) :
40m
Architecture :
Pipelined
Number of Functions :
Internal
Qualification Status :
COMMERCIAL
JESD-30 Code :
R-PDSO-G20
Dual
Ratio - S/H:ADC :
1:1
Terminal Pitch :
0.65mm
Package / Case :
20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Parallel
Output Bit Code :
OFFSET BINARY
Length :
7.2mm
Sample and Hold / Track and Hold :
TRACK
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
2mm
Sampling Rate :
40 MHz
Supply Voltage :
5V
Voltage - Supply, Analog :
5V
Datasheets
AD9057BRS-RL40
Introducing Analog to Digital Converters (ADC) Analog Devices, Inc. AD9057BRS-RL40 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:20, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C, Package / Case:20-SSOP (0.209, 5.30mm Width), AD9057BRS-RL40 pinout, AD9057BRS-RL40 datasheet PDF, AD9057BRS-RL40 amp .Beyond Analog to Digital Converters (ADC) Analog Devices, Inc. AD9057BRS-RL40 ,we also offer ADC104S051CIMM/NOPB, ADS7052IRUGR, ADS7047IRUGR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.