AD8250ARMZ-RL
Mfr.Part #
AD8250ARMZ-RL
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC INST AMP 1 CIRCUIT 10MSOP
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Supply Voltage :
15V
Number of Functions :
1
Average Bias Current-Max (IIB) :
0.04μA
ECCN Code :
EAR99
Input Offset Voltage (Vos) :
200μV
Contact Plating :
Gold
Operating Supply Current :
4.5mA
Voltage Gain-Nom :
2
Package / Case :
Terminal Pitch :
0.5mm
Voltage - Input Offset :
70μV
Qualification Status :
Not Qualified
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
10
Base Part Number :
AD8250
Pin Count :
10
Current - Input Bias :
5nA
Terminal Form :
Gull wing
Number of Elements :
3
Output Current per Channel :
37mA
Operating Supply Voltage :
34V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Amplifier Type :
Instrumentation
Series :
iCMOS®
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
±5V~15V
Bandwidth :
3MHz
Nominal Supply Current :
4.5mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage Gain :
20dB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) :
-15V
Slew Rate :
25V/µs
JESD-609 Code :
e4
-3db Bandwidth :
10MHz
Terminal Position :
Dual
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Pins :
Pbfree Code :
No
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Number of Circuits :
1
Output Type :
Push-Pull
Common Mode Rejection Ratio :
98 dB
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Mount :
Surface Mount
Datasheets
AD8250ARMZ-RL
Introducing Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps Analog Devices, Inc. AD8250ARMZ-RL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:10, Base Part Number:AD8250, Bandwidth:3MHz, Operating Temperature:-40°C~85°C, Number of Pins:10, AD8250ARMZ-RL pinout, AD8250ARMZ-RL datasheet PDF, AD8250ARMZ-RL amp .Beyond Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps Analog Devices, Inc. AD8250ARMZ-RL ,we also offer OP07CDR, TS321CX5 RFG, NE5532ADR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.