AD8130AR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AD8130AR
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Reach Compliance Code :
Unknown
Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) :
-5V
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
4.5V~25.2V ±2.25V~12.6V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Pin Count :
8
Terminal Finish :
TIN LEAD
Pbfree Code :
No
Packaging :
Tube
Slew Rate :
1100V/µs
Length :
4.9mm
Number of Functions :
1
Current - Input Bias :
500nA
Voltage - Input Offset :
400μV
Current - Output / Channel :
40mA
Current - Supply :
13mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
5V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.25V
Number of Terminations :
8
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Amplifier Type :
Differential
Analog IC - Other Type :
ANALOG CIRCUIT
Number of Circuits :
1
-3db Bandwidth :
290MHz