AD75019JPZ
Mfr.Part #
AD75019JPZ
Package / Case
44-LCC (J-Lead)
Description
IC CROSSPOINT SWIT 16X16 44PLCC
Stock
46
In Stock :
46
Product Category :
Analog Switches - Special Purpose
Terminal Form :
J BEND
Number of Functions :
1
Number of Channels :
1
On-state Resistance Match-Nom :
20Ohm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Bandwidth :
20MHz
Number of Pins :
44
Max Dual Supply Voltage :
5.5V
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
16:16
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Feature :
Serial Interface
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
ECCN Code :
EAR99
Pin Count :
44
Factory Lead Time :
8 Weeks
Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) :
-12V
Lead Free :
Contains Lead
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 weeks ago)
Min Supply Voltage :
4.5V
Weight :
2.386605g
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
16.66mm
Supply Voltage :
12V
Min Dual Supply Voltage :
4.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height :
3.68mm
Off-state Isolation-Nom :
92 dB
Max Output Voltage :
11.5V
Applications :
Analog
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Nominal Supply Current :
1.5mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
9V~25.2V ±12V
Drain to Source Resistance :
150Ohm
On-State Resistance (Max) :
300Ohm
Analog IC - Other Type :
CROSS POINT SWITCH
Max Supply Voltage :
5.5V
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
Surface Mount :
yes
Operating Supply Current :
800μA
Terminal Position :
QUAD
Supply Type :
Dual, Single, Triple
Resistance :
500Ohm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Base Part Number :
AD75019
Packaging :
Tube
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-25°C~85°C TA
Pbfree Code :
Width :
16.66mm
Datasheets
AD75019JPZ
Introducing Analog Switches - Special Purpose Analog Devices, Inc. AD75019JPZ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Channels:1, Bandwidth:20MHz, Number of Pins:44, Package / Case:44-LCC (J-Lead), Number of Terminations:44, Base Part Number:AD75019, Operating Temperature:-25°C~85°C TA, Mounting Type:Surface Mount, AD75019JPZ pinout, AD75019JPZ datasheet PDF, AD75019JPZ amp .Beyond Analog Switches - Special Purpose Analog Devices, Inc. AD75019JPZ ,we also offer PI3DBS16212ZBBEX, PI3PCIE3412AZHEX, PI3DBS16222XEAEX, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.