AD5270BRMZ-100
Mfr.Part #
AD5270BRMZ-100
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC DGT RHE 100KOHM 1024TP 10MSOP
10
Width :
3.1mm
Bandwidth :
0.06 kHz
Temperature Coefficient :
5 ppm/°C
Max Dual Supply Voltage :
2.75V
Terminal Pitch :
0.5mm
Supply Voltage :
2.5V
Terminal Form :
Gull wing
Total Resistance :
100000Ohm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V ±2.5V~2.75V
Number of Taps :
Height :
950μm
Min Dual Supply Voltage :
2.5V
-3db Bandwidth :
300 kHz
Packaging :
Tube
Package / Case :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Resistance :
100kOhm
Power Supplies :
+-2.53/5V
Base Part Number :
AD5270
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.1mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Negative Supply Voltage-Nom :
Datasheets
AD5270BRMZ-100
Introducing Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. AD5270BRMZ-100 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:10, Bandwidth:0.06 kHz, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~125°C, Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Number of Pins:10, Base Part Number:AD5270, AD5270BRMZ-100 pinout, AD5270BRMZ-100 datasheet PDF, AD5270BRMZ-100 amp .Beyond Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. AD5270BRMZ-100 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.