AD5173BRM10-RL7
Mfr.Part #
AD5173BRM10-RL7
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 10MSOP
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Resistance :
10kOhm
Memory Type :
OTP
Feature :
Selectable Address
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
160
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Configuration :
Rheostat
Tolerance :
±20%
Interface :
I2C
Number of Taps :
256
Number of Circuits :
2
Temperature Coefficient (Typ) :
35ppm/°C
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Supplier Device Package :
10-MSOP
Datasheets
AD5173BRM10-RL7
Introducing Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. AD5173BRM10-RL7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width), AD5173BRM10-RL7 pinout, AD5173BRM10-RL7 datasheet PDF, AD5173BRM10-RL7 amp .Beyond Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. AD5173BRM10-RL7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.