AD5144BRUZ100-RL7
Mfr.Part #
AD5144BRUZ100-RL7
Package / Case
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Length :
6.5mm
Additional Feature :
REST RESISTOR VALUES IS 10000OHM AND CONTROL INTERFACE IS INCREMENT/DECREMENT
Number of Pins :
20
Voltage - Supply :
2.3V~5.5V ±2.25V~2.75V
Total Resistance :
100000Ohm
Height Seated (Max) :
1.2mm
Number of Taps :
256
Nominal Supply Current :
700nA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Dual Supply Voltage :
2.25V
Temperature Coefficient :
35 ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Negative Supply Voltage-Nom :
-2.5V
Operating Supply Current :
700nA
JESD-609 Code :
e3
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
130
Terminal Form :
Gull wing
Tolerance :
±8%
Package / Case :
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Base Part Number :
AD5144
Number of Terminations :
20
Pin Count :
Supply Voltage :
2.5V
Resistance :
100kOhm
Feature :
Cascade Pin
Bandwidth :
3 kHz
Interface :
SPI
ECCN Code :
EAR99
Dual Supply Voltage :
2.5V
-3db Bandwidth :
3MHz
Terminal Pitch :
0.65mm
Max Dual Supply Voltage :
2.75V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Positions :
256
Terminal Position :
Dual
Operating Supply Voltage :
5.5V
Weight :
190.990737mg
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Circuits :
4
Datasheets
AD5144BRUZ100-RL7
Introducing Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. AD5144BRUZ100-RL7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:20, Package / Case:20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Base Part Number:AD5144, Number of Terminations:20, Bandwidth:3 kHz, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~125°C, AD5144BRUZ100-RL7 pinout, AD5144BRUZ100-RL7 datasheet PDF, AD5144BRUZ100-RL7 amp .Beyond Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. AD5144BRUZ100-RL7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.