ACS773ECB-200B-PFF-T
Mfr.Part #
ACS773ECB-200B-PFF-T
Package / Case
5-CB Formed Leads, PFF
Description
SENSOR CURRENT HALL 200A 5-CB
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Sensors/Transducers Type :
CURRENT SENSOR
Packaging :
Tube
Series :
Automotive, AEC-Q100
Package / Case :
5-CB Formed Leads, PFF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Linearity :
±0.9%
Polarization :
Bidirectional
Number of Terminations :
5
Sensor Type :
Hall Effect
Frequency :
DC~200kHz
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Current - Supply (Max) :
15mA