AC40000003
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AC40000003
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
19 Weeks
Frequency Stability :
±10ppm
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height :
1.397mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
CMOS
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.8V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Series :
AC
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Frequency :
40MHz