AC0603BRNPO9BN2R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AC0603BRNPO9BN2R2
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NPO 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
33 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
AC
Capacitance :
2.2pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Automotive
Material :
Ceramic
Height :
900μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
AC0603BRNPO9BN2R2
YAGEO AC0603BRNPO9BN2R2
AC 2.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)