AC01AT0001201JA100
Mfr.Part #
AC01AT0001201JA100
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Description
RES 1.2K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
1.2kOhms
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Automotive AEC-Q200
Package / Case :
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
100/ +180ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
AC-AT
Composition :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm
Vishay AC01AT0001201JA100
1.2kOhms, 1W, Wirewound,