AB-EZP24B-B3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AB-EZP24B-B3
Manufacturer
American Bright
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED AB-EZP BLUE 455NM 3030
Manufacturer :
American Bright
Product Category :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Wavelength :
455nm 445nm ~ 465nm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Viewing Angle :
120°
Temperature - Test :
25°C
Flux @ Current/Temperature - Test :
26lm 25lm~27lm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Series :
AB-EZP
Color :
Blue
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Test :
110mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Lumens/Watt @ Current - Test :
10 lm/W
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Datasheets
AB-EZP24B-B3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN