AA0201FR-0713K3L
Mfr.Part #
AA0201FR-0713K3L
Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
13.3kOhm
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA0201FR-0713K3L
YAGEO AA0201FR-0713K3L
AA Series, Thick Film, 13.3kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C