AA0201FR-07133RL
Mfr.Part #
AA0201FR-07133RL
Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/20W 0201
Resistance :
133Ohm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Max Power Dissipation :
50mW
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA0201FR-07133RL
YAGEO AA0201FR-07133RL
AA Series, Thick Film, 133Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C