A821M15X7RL5UAA
Mfr.Part #
A821M15X7RL5UAA
Description
CAP CER 820PF 500V X7R AXIAL
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Capacitance :
820pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
500V
Length :
3.8mm
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
A821M15X7RL5UAA
Vishay A821M15X7RL5UAA
A 820pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial