A820K15C0GH5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A820K15C0GH5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
82pF
Lead Style :
Straight
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
A
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Through Hole
Length :
3.8mm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial
Multilayer :
yes
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Diameter :
2.5mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
A820K15C0GH5TAA
Vishay A820K15C0GH5TAA
A 82pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial