A42MX36-3BG272
Mfr.Part #
A42MX36-3BG272
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
272-BBGA
Description
IC FPGA 202 I/O 272BGA
Manufacturer :
Microchip Technology
Operating Supply Voltage :
5V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Number of Pins :
272
No
Max Operating Temperature :
70°C
Number of Registers :
Published :
Supplier Device Package :
272-PBGA (27x27)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3V~3.6V 4.75V~5.25V
Total RAM Bits :
Package / Case :
272-BBGA
Min Supply Voltage :
3V
Length :
27mm
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Speed Grade :
3
Height :
1.73mm
Base Part Number :
A42MX36
Min Operating Temperature :
0°C
Number of Logic Elements/Cells :
Max Supply Voltage :
5.25V
Max Frequency :
180MHz
Width :
27mm