A24125E-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A24125E-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
Hockey Puck
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY SPST-NO 125A 24-280V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Approval Agency :
CE, CSA, UL, VDE
Output Type :
AC
Relay Type :
Relay
Published :
Factory Lead Time :
5 Weeks
Current Rating :
125A
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Input :
18V~36VAC
Package / Case :
Hockey Puck
Throw Configuration :
SPST
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
Screw Terminal
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Pins :
4
Termination :
Screw
Series :
1-110/125A
Load Current :
125A
Voltage - Rated AC :
280V
Mount :
Chassis Mount, Panel, Screw
Voltage - Load :
24V~280V
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
A24125E-10
Sensata Technologies – Crydom A24125E-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V