A221J15C0GH5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A221J15C0GH5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Termination :
Axial
Series :
A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.81mm
Dielectric :
C0G
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
220pF
Package / Case :
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
A221J15C0GH5TAA
Vishay A221J15C0GH5TAA
A 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial