A181J15C0GK5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A181J15C0GK5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
3.8mm
Capacitance :
180pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Lead Style :
Straight
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Series :
A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Published :
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Datasheets
A181J15C0GK5UAA
Vishay A181J15C0GK5UAA
A 180pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial