A07SR07SR30K152A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A07SR07SR30K152A
Manufacturer
JST
Description
JUMPER 07SR-3S - 07SR-3S 6"
Manufacturer :
JST
Product Category :
Approval Agency :
UL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
SR
Connector Support Type :
CABLE ASSEMBLY
Length :
0.500' 152.40mm 6.00
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pitch - Connector :
0.039 1.00mm
Number of Positions :
7
Shielding :
No
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Color :
Black, Individual
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Finish :
Tin
Wire Gauge :
30 AWG
Number of Rows :
1
Pbfree Code :
yes
Rated Voltage :
50V