9FGV1004C200NBGI8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9FGV1004C200NBGI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
24-WFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC CLOCK GENERATOR 24QFN
Manufacturer :
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
CML, HCSL, LP-HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Input :
HCSL, LVCMOS, LVDS, Crystal
Base Product Number :
9FGV1004
Type :
Clock Generator
Package :
Tape and Reel (TR)
PLL :
yes
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
24-VFQFPN (4x4)
Package / Case :
24-WFQFN Exposed Pad
Frequency - Max :
156.25MHz, 200MHz, 325MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V, 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V