951446-8010806-AR
Mfr.Part #
951446-8010806-AR
Description
CONN HDR 46POS 0.079 STACK T/H
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Current Rating :
1A
Number of Rows :
2
Length - Overall Pin :
0.425 10.800mm
Packaging :
Bulk
Number of Positions :
46
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Number of Contacts :
46
Mount :
Through Hole
Pitch :
0.079 2.00mm
Length - Stack Height :
0.157 4.000mm
Mounting Type :
Through Hole
Length :
10.795mm
Length - Post (Mating) :
0.157 4.000mm
Color :
Black
Datasheets
951446-8010806-AR
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Bulk Through Hole 46 Positions Black