951446-2012009-AR-TP
Mfr.Part #
951446-2012009-AR-TP
Description
CONN HDR 46POS 0.079 STACK SMD
Length - Stack Height :
0.449 11.400mm
Mount :
Surface Mount
Number of Rows :
2
Number of Positions :
46
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
15.3924mm
Published :
Length - Post (Mating) :
0.157 4.000mm
Length - Overall Pin :
0.606 15.400mm
Packaging :
Tube
Pitch :
0.079 2.00mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Current Rating :
1A
951
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 46 Positions Black