95006-4R75F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
95006-4R75F
Manufacturer
TT Electronics
Description
MCHP-1-100-4R75-F-413B
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Unclassified
Pbfree Code :
No
Size Code :
Number of Terminals :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
STANDARD: MIL-PRF-55342
Working Voltage :
350 V
Reach Compliance Code :
Compliant
HTS Code :
Construction :
MELF
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
1%
Packing Method :
Bulk
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1 W
ECCN Code :
EAR99
Package Length :
6.38 mm
Rated Temperature :
70 °C
JESD-609 Code :
e0
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
4.75 Ω
Datasheets
95006-4R75F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD