9310-06-TR-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9310-06-TR-RC
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470NH 1.225A 120MOHM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Lead Length :
25.4mm
Series :
Frequency - Self Resonant :
310MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.64 mm
Mounting Type :
Through Hole
Q @ Freq :
45 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Test Frequency :
25MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current Rating :
1.225A
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
Inductance :
470nH
Reach Compliance Code :
not_compliant
Published :
Max DC Current :
1.225A
Construction :
Molded
HTS Code :
Type :
Wirewound
Material - Core :
Ferrite
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Datasheets
9310-06-TR-RC
9310-06-TR-RC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD